Życie i śmierć na kozetce

Posted: 27/10/2010 in Filmowo, muzycznie i literacko

Ponieważ nasz pojazd mechaniczny przeszedł przymusowy przeszczep płuc i ostatnie kilka dni spędził pod czujnym okiem lekarza, wszelakie wojaże zostały zawieszone do odwołania.  Jako iż dni coraz krótsze, a jesień powoli zamienia się w zimę postanowiłyśmy nadrobić zaległości filmowe.  Na pierwszy ogień poszło „Jestem miłością”  Guadagniniego z rewelacyjną Tildą Swinton w roli głównej. Swinton jako Emma, rosyjska emigrantka żyjąca we Włoszech jest częścią potężnej włoskiej rodziny. Właśnie nastaje przełomowy czas dla rodzinnej firmy jak i dla samej familii. Syn i mąż Emmy stają na czele odzieżowego koncernu, córka wyjeżdza do Londynu gdzie wiąże się z kobietą, a sama Emma wdaje się w romans z młodym kucharzem.  Film godny polecenia, hipnotyzuje i pozostaje długo w pamięci.

Drugim godnym polecenia filmidłem jest „After.life”, reżyserski debiut Agnieszki Wójtowicz-Vosloo z Christiną Ricci i Liamem Neesonem. Ricci gra dziewczynę, która po wypadku samochodowym budzi się w domu pogrzebowym. Całość filmu jest praktycznie dialogiem prowadzonym przez nią i właściciela tego domu czyli Neesona. Ten bowiem przygotowuje ją do przejścia na drugą stronę. Ciekawe studium życia z perspektywy śmierci, naszych obaw i lęków i tego dlaczego tak naprawdę chcemy żyć.

Na oku mamy również nowe hiszpańskie kinematograficzne cudo zatytułowane „Pokój w Rzymie”.  Historia dwóch kobiet, które wynajmują pokój w hotelu, a co się w tym pokoju wyprawia trzeba zobaczyć samemu 🙂 My najpewniej obejrzymy jutro, wrażeniami nie omieszkam się podzielić 🙂

Na koniec dwa słowa o tym co polecenia nie godne. „Daybreakers – Świt” czyli horror o wampirach, które nie wiedzieć po co i dlaczego najpierw w takowe się przemieniły, a później im się odmyśliło. Drugim jest wampirza rockowa komedia pt. „Suck”.  Jakby to tubylec  powiedział „It sucks”.

Reklamy
Komentarze
  1. baluk pisze:

    Się czepnę. „Room in rome” jest absolutnie hiszpańskim filmem 🙂

  2. Orso Kane pisze:

    Dzięki Ci o b.a.l.u.k.o.w.a czujności 🙂 Coś mi się na mózg rzuciło i przez tą całą okoliczną włoszczyznę i to tym mianem ochrzczone zostało 🙂 Już poprawiam, a po film pędzę jutro…

  3. baluk pisze:

    Tak w ogóle to pokoje są dwa, tylko pani Alba zaciąga panią Nataszę do swojego. Czekam na wrażenia z filmu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s